BT-156.250MBC-T
DigiKey Part Number
887-1561-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BT-156.250MBC-T
Description
XTAL OSC SO 156.2500MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz SO (SAW) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±100ppm
Packaging
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
80mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)