9HT10-32.768KDZB-T
DigiKey Part Number
887-2606-2-ND - Tape & Reel (TR)
887-2606-1-ND - Cut Tape (CT)
887-2606-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9HT10-32.768KDZB-T
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 6pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)
Load Capacitance
6pF