8Z-25.000MEEQ-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 8Z-25.000MEEQ-T |
Description | CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25 MHz ±10ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 8Z-25.000MEEQ-T Models |
Category | Load Capacitance 10pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -20°C ~ 70°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 25 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (2.5x2) |
Frequency Stability ±10ppm | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Frequency Tolerance ±10ppm | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |