8WL-13.000MBD-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
13 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
8WL-13.000MBD-T
DigiKey Part Number
887-8WL-13.000MBD-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8WL-13.000MBD-T
Description
XTAL OSC XO 13.00MHZ 3.3V CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
30mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)