8Q-26.000MEIB-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 1 713
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 2 651
Datasheet
26 MHz ±10ppm Crystal 6pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
8Q-26.000MEIB-T
DigiKey Part Number
887-8Q-26.000MEIB-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-8Q-26.000MEIB-TCT-ND - Cut Tape (CT)
887-8Q-26.000MEIB-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Q-26.000MEIB-T
Description
CRYSTAL 26MHZ 6PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Frequency
26 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)