7M-32.000MAHE-T
DigiKey Part Number
887-1789-2-ND - Tape & Reel (TR)
887-1789-1-ND - Cut Tape (CT)
887-1789-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7M-32.000MAHE-T
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 12PF SMD
Detailed Description
32 MHz ±30ppm Crystal 12pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
7M-32.000MAHE-T Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)