7M-25.000MDIJ-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Abracon LLC
ECS Inc.
ECS Inc.
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
Raltron Electronics
Parametric Equivalent
Ecliptek
In Stock: 937
Parametric Equivalent
Raltron Electronics
In Stock: 473
25 MHz ±20ppm Crystal 18pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
7M-25.000MDIJ-T
DigiKey Part Number
7M-25.000MDIJ-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7M-25.000MDIJ-T
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
7M-25.000MDIJ-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)