D1CSA5931M0M70F-T15
DigiKey Part Number
4463-D1CSA5931M0M70F-T15TR-ND - Tape & Reel (TR)
4463-D1CSA5931M0M70F-T15CT-ND - Cut Tape (CT)
4463-D1CSA5931M0M70F-T15DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D1CSA5931M0M70F-T15
Description
RES 0.0007 OHM 1% 7W 5931
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.7 mOhms ±1% 7W Chip Resistor Nonstandard Anti-Sulfur, Current Sense, Moisture Resistant, Safety Metal Element
Category
Features
Anti-Sulfur, Current Sense, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Nonstandard
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.591" L x 0.305" W (15.00mm x 7.75mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)