D1CSA3921M0M75F-T3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | D1CSA3921M0M75F-T3 |
Description | RES 0.00075 OHM 1% 8W 3921 |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.75 mOhms ±1% 8W Chip Resistor Nonstandard Anti-Sulfur, Current Sense, Moisture Resistant, Safety Metal Element |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Anti-Sulfur, Current Sense, Moisture Resistant, Safety |
Mfr | Temperature Coefficient ±70ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case Nonstandard |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.394" L x 0.205" W (10.00mm x 5.20mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) |