D1CSA3921FR003F-T3
DigiKey Part Number
4463-D1CSA3921FR003F-T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
4463-D1CSA3921FR003F-T3CT-ND - Cut Tape (CT)
4463-D1CSA3921FR003F-T3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D1CSA3921FR003F-T3
Description
RES 0.003 OHM 1% 6W 3921
Detailed Description
3 mOhms ±1% 6W Chip Resistor Nonstandard Anti-Sulfur, Current Sense, Moisture Resistant, Safety Metal Element
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.394" L x 0.205" W (10.00mm x 5.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)