D1CSA2512FR003F-T3
DigiKey Part Number
4463-D1CSA2512FR003F-T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
4463-D1CSA2512FR003F-T3CT-ND - Cut Tape (CT)
4463-D1CSA2512FR003F-T3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D1CSA2512FR003F-T3
Description
RES 0.003 OHM 1% 4W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 mOhms ±1% 4W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, Current Sense, Moisture Resistant, Safety Metal Element
Category
Features
Anti-Sulfur, Current Sense, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.250" L x 0.119" W (6.35mm x 3.02mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)