AC31700-01B
DigiKey Part Number
5350-AC31700-01BTR-ND - Tape & Reel (TR)
5350-AC31700-01BCT-ND - Cut Tape (CT)
5350-AC31700-01BDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC31700-01B
Description
ANT BOOSTER 5G 4G LTE SMD CHIP
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 4G, 5G, Cat-M1, CDMA, Cellular, GSM, LTE, LTE-M, NB-IoT, UMTS Chip Solder Surface Mount
Category
VSWR
Manufacturer
The Antenna Company
Return Loss
-3.9dB, -3.5dB, -5.1dB, -5.3dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Gain
1dBi, 0.5dBi, 3dBi, 5dBi
Part Status
Active
Power - Max
2 W
RF Family/Standard
Cellular
Termination
Solder
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
700MHz, 850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz, 2.4GHz, 3.5GHz, 5GHz
Height (Max)
0.118" (3.00mm)
Frequency Range
698MHz ~ 803MHz, 791MHz ~ 894MHz, 1.695GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.69GHz