LFC789D25CDR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LFC789D25CDR |
Description | IC LNR REG CTRLR 2OUT 8SOIC |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LFC789D25CDR Models |
Category | Voltage - Input 9V ~ 16V |
Manufacturer Texas Instruments | Operating Temperature 0°C ~ 70°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Supplier Device Package 8-SOIC |
Type Positive Fixed and Adjustable | Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
Number of Outputs 2 | Base Product Number |
Current - Supply 2.5mA |