RMW-75/22-1200/ADH-0 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity
In Stock: 0
Datasheet
Heat Shrink Tubing, Semi Rigid 2.953" (75.01mm) 3 to 1 Black 3.94' (1.20m)
RMW-75/22-1200/ADH-0
DigiKey Part Number
A115931-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMW-75/22-1200/ADH-0
Description
HEATSHRINK 2.953" X 3.94' BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Inner Diameter - Recovered
0.866" (22.00mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.122" (3.10mm)
Series
Material
Packaging
Bulk
Features
Part Status
Active
Color
Type
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Shrinkage Ratio
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Length
3.94' (1.20m)
Shelf Life
60 Months
Inner Diameter - Supplied
2.953" (75.01mm)