RMW-63/19-1200/ADH-0
DigiKey Part Number
A115930-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMW-63/19-1200/ADH-0
Description
HEATSHRINK 2.48" X 3.94' BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Semi Rigid 2.480" (62.99mm) 3 to 1 Black 3.94' (1.20m)
Category
Inner Diameter - Recovered
0.748" (19.00mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.110" (2.79mm)
Series
Material
Packaging
Bulk
Features
Part Status
Active
Color
Type
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Shrinkage Ratio
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Length
3.94' (1.20m)
Shelf Life
60 Months
Inner Diameter - Supplied
2.480" (62.99mm)