RL0111-1.20-9
DigiKey Part Number
484-RL0111-1.20-9-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL0111-1.20-9
Description
HOOK-UP STRND 1.20MM2 WHT METER
Customer Reference
Detailed Description
1.20mm² Hook-Up Wire 19/0.0114" White 600V Enter Number of Meters in Order Quantity
Jacket (Insulation) Diameter
0.083" (2.11mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.008" (0.20mm)
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C