RL0111-0.50-0
DigiKey Part Number
484-RL0111-0.50-0-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL0111-0.50-0
Description
HOOK-UP STRND 0.50MM2 BLK METER
Customer Reference
Detailed Description
0.50mm² Hook-Up Wire 19/0.0071" Black 600V Enter Number of Meters in Order Quantity
Jacket (Insulation) Diameter
0.057" (1.45mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.007" (0.18mm)
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C