ES1000-NO.4-F3-X-50MM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Raychem Cable Protection
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Image for ES1000-NO.4-F3-X-50MM is not available
ES1000-NO.4-F3-X-50MM
DigiKey Part Number
484-ES1000-NO.4-F3-X-50MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ES1000-NO.4-F3-X-50MM
Description
ES1000-NO.4-F3-X-50MM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Semi Rigid 0.700" (17.78mm) 4 to 1 Clear 0.164' (50.00mm, 1.97")
Category
Inner Diameter - Recovered
0.175" (4.45mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.095" (2.41mm)
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
110°C
Length
0.164' (50.00mm, 1.97")
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Inner Diameter - Supplied
0.700" (17.78mm)