ES-CAP-NO.1-C1-X-50MM
DigiKey Part Number
ES-CAP-NO.1-C1-X-50MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ES-CAP-NO.1-C1-X-50MM
Description
HEATSHRINK CAP CLEAR
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Cap Clear
Category
Material
Polyolefin (PO), Semi-Rigid
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Large Diameter Supplied
0.225" (5.72mm)
Series
Large Diameter Recovered
0.050" (1.27mm)
Packaging
Bulk
Total Length Supplied
1.970" (50.04mm)