DWP-125-3/4-0-45MM | |
|---|---|
DigiKey Part Number | DWP-125-3/4-0-45MM-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DWP-125-3/4-0-45MM |
Description | HEATSHRINK 3/4" X 0.147' BLACK |
Customer Reference | |
Detailed Description | Heat Shrink Tubing, Flexible 0.750" (19.05mm) 3 to 1 Black 0.147' (45.00mm, 1.77") |
Datasheet | Datasheet |
Category | Recovered Wall Thickness 0.030" (0.76mm) |
Mfr | Material |
Series | Features Flame Retardant, Fluid Resistant |
Packaging Bulk | Color |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -40°C ~ 110°C |
Type | Shrink Temperature 80°C |
Shrinkage Ratio | Storage/Refrigeration Temperature 32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C) |
Length 0.147' (45.00mm, 1.77") | Shelf Life 60 Months |
Inner Diameter - Supplied 0.750" (19.05mm) | Base Product Number |
Inner Diameter - Recovered 0.236" (5.99mm) |