DWHF-19/6-0-STK
DigiKey Part Number
484-DWHF-19/6-0-STK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DWHF-19/6-0-STK
Description
DUAL WALL TUBING, FLAME RETARDAN
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Semi-Flexible 0.748" (19.00mm) 3 to 1 Black 4.00' (1.22m)
Category
Inner Diameter - Recovered
0.236" (5.99mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.089" (2.26mm)
Series
Material
Packaging
Bag
Features
Adhesive Lined, Flame Retardant
Part Status
Active
Color
Type
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
110°C
Length
4.00' (1.22m)
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Inner Diameter - Supplied
0.748" (19.00mm)