DSPL-NR1-X-50MM
DigiKey Part Number
A119600-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSPL-NR1-X-50MM
Description
HEATSHRINK 0.225" X 0.164' CLEAR
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Semi Rigid 0.225" (5.72mm) 4 to 1 Clear 0.164' (50.00mm, 1.97")
Category
Inner Diameter - Recovered
0.050" (1.27mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.045" (1.14mm)
Series
Material
Packaging
Bulk
Features
Abrasion Resistant
Part Status
Active
Color
Type
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
110°C
Length
0.164' (50.00mm, 1.97")
Base Product Number
Inner Diameter - Supplied
0.225" (5.72mm)