Image for 82A1121-24-9/90-9 is not available
82A1121-24-9/90-9
DigiKey Part Number
82A1121-24-9/90-9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
82A1121-24-9/90-9
Description
CABLE 2COND 24AWG WHITE SHLD
Manufacturer Standard Lead Time
36 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Conductor Multi-Conductor Cable White 24 AWG Braid
Category
Shield Type
Braid
Mfr
Jacket Color
White
Packaging
Bulk
Voltage
600 V
Part Status
Active
Operating Temperature
150°C
Cable Type
Jacket (Insulation) Thickness
0.0090" (0.229mm)
Number of Conductors
2
Conductor Insulation
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Wire Gauge
Shield Material
Copper, Tinned
Conductor Material
Copper, Tinned
Shield Coverage
85%
Jacket (Insulation) Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Diameter
0.109" (2.77mm)