82A0111-20-0
DigiKey Part Number
82A0111-20-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
82A0111-20-0
Description
HOOK-UP STRND 20AWG BLACK 5000'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 154/42 Black 600V 5000' (1524.0m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.053" (1.35mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)
Packaging
Spool
Length
5000' (1524.0m)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C