Image for 55PC0241-22-3/5/6/9 is not available
55PC0241-22-3/5/6/9
DigiKey Part Number
55PC0241-22-3/5/6/9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55PC0241-22-3/5/6/9
Description
CABLE 4COND 22AWG
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 (1 Twisted Quad) Conductor Multi-Conductor Cable 22 AWG
Category
Conductor Strand
19/34
Mfr
Conductor Material
Copper, Tinned
Packaging
Bulk
Jacket (Insulation) Diameter
0.117" (2.97mm)
Part Status
Active
Voltage
600 V
Cable Type
Operating Temperature
150°C