55A9002-30-5
DigiKey Part Number
484-55A9002-30-5-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A9002-30-5
Description
HK-UP SOLID30AWG 600V GREEN FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 AWG Hook-Up Wire Solid Green 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.020" (0.51mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C