55A0113-22-9
DigiKey Part Number
55A0113-22-9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0113-22-9
Description
HOOK-UP STRND 22AWG 600V WHITE
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 19/34 White 600V
Category
Conductor Material
Mfr
Jacket (Insulation) Material
Series
Jacket (Insulation) Diameter
0.043" (1.09mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C