55A0112-22-98
DigiKey Part Number
55A0112-22-98-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0112-22-98
Description
HOOK-UP STRND 22AWG 600V WHT/GRY
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 19/34 White, Gray Stripe 600V
Category
Conductor Material
Mfr
Jacket (Insulation) Material
Series
Jacket (Insulation) Diameter
0.043" (1.09mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C