55A0111-26-9
DigiKey Part Number
55A0111-26-9-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-26-9
Description
HOOK-UP STRND 26AWG WHITE FEET
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 19/38 White 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Jacket (Insulation) Diameter
0.032" (0.81mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Cable Type
Jacket Color
Wire Gauge
Qualification
MIL-W-22759 and MIL-C-27500
Conductor Strand
19/38
Spool Size
5000.0' (1524.0m)
Conductor Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 24 492 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 26AWG 600V BLUE