55A0111-20-45
DigiKey Part Number
55A0111-20-45-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-20-45
Description
HOOK-UP STRND 20AWG 600V YLW/GRN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 19/32 Yellow, Green Stripe 600V
Category
Conductor Material
Mfr
Jacket (Insulation) Material
Series
Jacket (Insulation) Diameter
0.050" (1.27mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C