Image for 55/7322-24-0/5/9-9CS2744 is not available
55/7322-24-0/5/9-9CS2744
DigiKey Part Number
55/7322-24-0/5/9-9CS2744-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55/7322-24-0/5/9-9CS2744
Description
CABLE 3COND 24AWG WHITE SHLD
Manufacturer Standard Lead Time
69 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 Conductor Multi-Conductor Cable White 24 AWG Braid
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.085" (2.16mm)
Mfr
Shield Type
Braid
Packaging
Bulk
Jacket Color
White
Part Status
Active
Voltage
600 V
Cable Type
Operating Temperature
200°C
Number of Conductors
3
Jacket (Insulation) Thickness
0.0050" (0.127mm)
Wire Gauge
Conductor Insulation
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Conductor Strand
19/36
Shield Material
Copper, Silver Coated
Conductor Material
Copper Alloy, Silver Coated
Shield Coverage
90%