Image for 55/4324-26-0/9-0CS2642 is not available
55/4324-26-0/9-0CS2642
DigiKey Part Number
55/4324-26-0/9-0CS2642-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55/4324-26-0/9-0CS2642
Description
CABLE 2COND 26AWG BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Conductor Multi-Conductor Cable Black 26 AWG
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.064" (1.63mm)
Packaging
Bulk
Jacket Color
Black
Part Status
Active
Voltage
600 V
Cable Type
Operating Temperature
200°C
Number of Conductors
2
Jacket (Insulation) Thickness
0.0050" (0.127mm)