44A0111-24-0-MX
DigiKey Part Number
484-44A0111-24-0-MX-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A0111-24-0-MX
Description
HOOK-UP DLWALLSTRND24AWGBLK FEET
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/36 Black 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.040" (1.02mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.0031" (0.080mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C