W92-X112-30
DigiKey Part Number
PB438-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W92-X112-30
Description
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 277VAC
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Magnetic (Hydraulic Delay) 30A 277 V AC DC Lever Panel Mount
Category
Breaker Type
Magnetic (Hydraulic Delay)
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Current Rating (Amps)
30A
Series
Voltage Rating - AC
277 V