W91-X152-25 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Carling Technologies
In Stock: 0
Datasheet
Circuit Breaker Magnetic (Hydraulic Delay) 25A AC 65 V DC Toggle Panel Mount
Circuit Breaker Basics - Another Teaching Moment
W91-X152-25
DigiKey Part Number
PB2849-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W91-X152-25
Description
CIR BRKR MAG-HYDR 25A 65VDC
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Breaker Type
Magnetic (Hydraulic Delay)
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Current Rating (Amps)
25A
Series
Voltage Rating - DC
65 V