W68-X2Q12-10
DigiKey Part Number
PB429-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W68-X2Q12-10
Description
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 277VAC
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Magnetic (Hydraulic Delay) 10A 277 V AC DC Lever Panel Mount
Category
Breaker Type
Magnetic (Hydraulic Delay)
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Current Rating (Amps)
10A
Series
Voltage Rating - AC
277 V