W68-X2Q110-25V
DigiKey Part Number
PB2323-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W68-X2Q110-25V
Description
CIR BRKR MAG-HYDR 25A 415VAC
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Magnetic (Hydraulic Delay) 25A 415 V AC DC Lever Panel Mount
Category
Breaker Type
Magnetic (Hydraulic Delay)
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Current Rating (Amps)
25A
Series
Voltage Rating - AC
415 V