SSRMP-480D10R
DigiKey Part Number
41-1-2323802-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSRMP-480D10R
Description
SSR RELAY SPST-NO 10A 48-480V
Manufacturer Standard Lead Time
48 Weeks
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
48 V ~ 480 V
Series
Load Current
10 A
Termination Style
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C