CRGH1206F100R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CRGH1206F100R |
Description | RES 100 OHM 1% 1/2W 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CRGH1206F100R Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm) |