L000970-01
L000970-01
L000970-01
DigiKey Part Number
343-L000970-01TR-ND - Tape & Reel (TR)
343-L000970-01CT-ND - Cut Tape (CT)
343-L000970-01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L000970-01
Description
CER CHIP ANT, 868MHZ, 5X3X0.5
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, LPWAN Chip Solder Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L000970-01 Models
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
TE Connectivity Linx
VSWR
2.5
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Gain
0.5dBi
Part Status
Active
Power - Max
10 W
RF Family/Standard
General ISM
Termination
Solder
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
916.5MHz
Height (Max)
0.020" (0.50mm)
Frequency Range
863MHz ~ 970MHz