YDTS20F15-15SAV001 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Deutsch Connectors
In Stock: 0
Datasheet
Image for YDTS20F15-15SAV001 is not available
YDTS20F15-15SAV001
DigiKey Part Number
YDTS20F15-15SAV001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YDTS20F15-15SAV001
Description
SQ FLANGE RECP ASSY
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Datasheet
EDA/CAD Models
YDTS20F15-15SAV001 Models
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material
Aluminum
Series
Shell Finish
Electroless Nickel
Packaging
Bulk
Contact Finish - Mating
Gold
Part Status
Active
Color
Silver
Connector Type
Ingress Protection
Environment Resistant
Number of Positions
15
Shielding
Qualification
MIL-DTL-38999 Series III
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Shell Size - Insert
15-15
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C