DTS24F25-61HA [V001] is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Deutsch Connectors
In Stock: 0
Datasheet
Image for DTS24F25-61HA [V001] is not available
DTS24F25-61HA [V001]
DigiKey Part Number
DTS24F25-61HAV001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DTS24F25-61HA [V001]
Description
RECP ASSY
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
61 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material
Aluminum
Series
Shell Finish
Electroless Nickel
Packaging
Bag
Contact Finish - Mating
Gold
Part Status
Active
Color
Silver
Connector Type
Ingress Protection
Environment Resistant
Number of Positions
61
Shielding
Qualification
MIL-DTL-38999 Series III
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Shell Size - Insert
25-61
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C