DTS20T25-61PA3028 is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
Image for DTS20T25-61PA3028 is not available
DTS20T25-61PA3028
DigiKey Part Number
DTS20T25-61PA3028-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DTS20T25-61PA3028
Description
SQUARE FLANGE RECEPTACLE
Customer Reference
Detailed Description
61 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Shell Finish
Durmalon™
Part Status
Obsolete
Number of Positions
61
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C