DTS20T23-55SD-3028 [V001] is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DTS20T23-55SD-3028 [V001] is not available
DTS20T23-55SD-3028 [V001]
DigiKey Part Number
DTS20T23-55SD-3028[V001]-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DTS20T23-55SD-3028 [V001]
Detailed Description
55 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Shell Finish
Durmalon™
Number of Positions
55
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C