DTS20F23-21JN [V001] is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DTS20F23-21JN [V001] is not available
DTS20F23-21JN [V001]
DigiKey Part Number
DTS20F23-21JN[V001]-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DTS20F23-21JN [V001]
Detailed Description
21 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Shell Finish
Electroless Nickel
Active
Color
Silver
Number of Positions
21
Voltage Rating
750VAC, 1050VDC
Shell Size - Insert
23-21
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C