D38999/24GF32PB is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Deutsch Connectors
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Image for D38999/24GF32PB is not available
D38999/24GF32PB
DigiKey Part Number
D38999/24GF32PB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D38999/24GF32PB
Description
D38999/24GF32PB
Customer Reference
Detailed Description
32 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material
Aluminum
Series
Shell Finish
Electroless Nickel
Packaging
Bulk
Contact Finish - Mating
Gold
Part Status
Obsolete
Color
Silver
Connector Type
Ingress Protection
Environment Resistant
Number of Positions
32
Shielding
Grade
Military
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Qualification
MIL-DTL-38999 Series III
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C