T4112511041-000
DigiKey Part Number
A134551-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T4112511041-000
Description
CONN PLUG FMALE 4POS GOLD SCREW
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Screw
EDA/CAD Models
T4112511041-000 Models
Category
Contact Finish - Mating
Gold
Mfr
Color
Silver
Current Rating (Amps)
4A
Number of Positions
4
Voltage Rating
250V
Shell Size - Insert
M12-4
Cable Opening
0.157" ~ 0.236" (4.00mm ~ 6.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C