NLV32T-5R6J-EF
DigiKey Part Number
445-16604-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16604-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16604-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLV32T-5R6J-EF
Description
FIXED IND 5.6UH 200MA 1.6 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5.6 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 200 mA 1.6Ohm Max 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NLV32T-5R6J-EF Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.6Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
45MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)