NLV25T-022J-EF
DigiKey Part Number
445-16434-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16434-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16434-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLV25T-022J-EF
Description
FIXED IND 22NH 420MA 370 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 420 mA 370mOhm Max 1008 (2520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NLV25T-022J-EF Models
Category
DC Resistance (DCR)
370mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
15 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.65GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)