MMZ1608Y152BTA00
DigiKey Part Number
445-MMZ1608Y152BTA00TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MMZ1608Y152BTA00CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MMZ1608Y152BTA00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMZ1608Y152BTA00
Description
FERRITE BEAD 1.5 KOHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 kOhms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 300mA 600mOhm
EDA/CAD Models
MMZ1608Y152BTA00 Models
Category
Current Rating (Max)
300mA
DC Resistance (DCR) (Max)
600mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
1.5 kOhms @ 100 MHz